Velvet Jest 24 produktów.

Pokazuje 1 - 24 z 24 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 24 elementów

Velvet to ciesząca się dużym powodzeniem, delikatna tkanina, występujące w dwóch wariantach gładkim i pikowanym. Materiał ten jest miękki w dotyku, mięsisty i pluszowy a swoją strukturą i wyglądem przypomina aksamit. Mimo delikatnego wyglądu materiał ten jest wytrzymały i dość rzadko ulega uszkodzeniom mechanicznym.

Tkanina ta doskonale nadaje się do szycia poduszek dekoracyjnych, zasłon, koców, narzut jak również jest wykorzystywana przy tworzeniu akcesoriów dla dzieci takich jak zabawki, otulacze, śpiworki, maty edukacyjne.

Velvet jest łątwy w codziennej pielęgnacji. Lekkie zabrudzenia usuwamy mokrą szmatką, a kurz, okruchy czy włosy można ściągnąć przy pomocy odkurzacza. Produkty wykonane z velvetu można prać w pralce w temperaturze 30℃. Materiał nie powinien być chemicznie wybielany.

Velvet gładki:

Velvet w wersji gładkiej to stosunkowo cienka i nierozciągliwa tkanina, miękka i delikatna w dotyku.

Zastosowanie:

  • dekoracje domowe takie jak zasłony, poduszki, narzuty
  • obicia foteli, krzeseł
  • koce
  • akcesoria dla dzieci takie jak maty edukacyjne, zabawki
  • śpiworki, otulacze, kocyki, kołderki dla dzieci

Velvet pikowany:

Velvet pikowany to forma tkaniny, składająca się z trzech warstw, które nadają tkaninie dodatkowej miękkości. Do tych warstw należą watolina, flizelina oraz tkanina velvet.

Tkanina tego typu z reguły pikowana jest jasnymi nićmi, wyznaczając oryginalne wzory, takie jak romby, fale czy serca.

Velvet pikowany wykorzystywany jest przede wszystkim przy produkcji kocyków, śpiworów, kołder i narzut. Materiał idealnie nadaje się także, do stworzenia subtelnych oraz eleganckich dekoracji do wystroju wnętrz, takich jak poduszki, czy obicia. Wyjątkowo miękki velvet pikowany, jest idealną tkaniną na uszycie kocyków, lub narzutek na kanapę czy łóżko, uświetniając tym samym wygląd zarówno salonu jak i sypialni.